wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wabi Kusa
Darmowa wysyłka

Wabi Kusa

Wabi Kusa Wabi Kusa to styl tworzenia aranżacji roślinnych zainicjowany i rozpowszechniony przez japońskiego mistrza Takashi Amano. W wolnym tłumaczeniu Wabi oznacza prostotę a Kusa trawę. Aranżacje w stylu Wabi Kusa wykonuje się najczęściej w niewielkich szklanych naczyniach z małą ilością wody, która zakrywa jedynie korzenie roślin a pozostała ich cześć rośnie w formie emersyjnej (nadwodnej). Do stworzenia aranżacji wykorzystuje się specjalnie przygotowaną ziemię do Wabi Kusa, ale można użyć również zwykłego substratu lub samemu przygotować odpowiednią mieszankę.
W oryginale aranżację Wabi Kusa tworzy kula wykonana z podłoża, w której sadzimy rośliny. Jednak powszechnym stało się nazywanie Wabi Kusa wszelkich aranżacji roślinnych w szklanych naczyniach, które rosną w formie emersyjnej. Przy tworzeniu Wabi Kusa ogranicza nas tak na prawdę tylko wyobraźnia.
Dobrze przygotowana kompozycja Wabi Kusa jest mało absorbująca w pielęgnacji a odpowiednio wyeksponowana może być piękną i wyjątkową ozdobą mieszkania.

 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje